Jaké mají vlastnosti samopaly z CS:GO v reálném světě?

Rozhodl jsem se Vám více přiblížit a přinést více informací ohledně zbraní, které se nachází v CS:GO. Tento článek se zaměří na samopaly SMG.

Samopaly jsou lehčí zbraně, které používají pistolové náboje. Jsou schopné střílet jednotlivě i dávkami. Jejich výhody ve hře jsou, že mají vysokou kadenci, nízkou pořizovací cenu, dá se s nimi rychle běhat.

Z této kategorie lze nakoupit následující zbraně:

  • MAC-10 za 1050 dolarů (T)
  • MP9 za 1250 dolarů (CT)
  • MP7 za 1700 dolarů (CT+T)
  • UMP-45 za 1200 dolarů (CT+T)
  • PP-Bizon za 1400 dolarů (CT+T)
  • P90 za 2350 dolarů (CT+T)

Za sebe doporučuji kupovat P90, jejíž přednosti jsou vysoká kapacita zásobníku, celkem vysoká přesnost, vysoká kadence, silné poškození a umožňuje rychlý běh se zbraní v ruce. Výborná na zastavování více nepřátel v CQB. Jediná nevýhoda je vysoká pořizovací cena. Další zbraň kterou doporučuji je MP7. Samopal s celkem vysokou přesností, velkým poškozením a obrovskou kadencí. Do třetice PP-Bizon. Má pouze dvě výhody a to nízká pořizovací cena a vysoká kapacita zásobníku. Ovšem s přesností a poškozením je to již slabší.

MAC-10 Ingram

Jedná se o kompaktní samopal americké výroby. Designem připomíná izraelský samopal Uzi. V 60. letech ho navrhl konstruktér Gordon B. Ingram. Ústí Ingramu je vybaveno závity pro montáž tlumiče hluku výstřelu, který je opatřen vrstvou žáruvzdorného materiálu Nomex a při držení zbraně jej lze využít.

Konstruktér: Gordon B. Ingram
Navrženo: 1964
Výrobce: Military Armaments Corporation
Výroba: 1970 - dosud
Hmotnost: 2,84 kg bez zásobníku
Délka hlavně: 146 mm
Typ náboje: 9 mm Luger
Kadence: 1145 ran/min
Úsťová rychlost: 280 m/s
Maximální dostřel: 100 m

MP9

Brügger & Thomet MP9 je samopal navržený a vyráběný společností Brügger & Thomet ve Švýcarsku. MP9 je samopal ráže 9 × 19 mm Parabellum. MP9 je vývoj modelu Steyr TMP. Návrh TMP byl zakoupen od firmy Steyr v roce 2001. Rozdíly od TMP zahrnují ovládání, která je umístěno na pravou stranu zbraně, integrovanou lištu Picatinny a novou bezpečnost spoušť.

Konstruktér: Brügger & Thomet
Navrženo: 1992
Výrobce: Brügger & Thomet
Výroba: 2001 - dosud
Hmotnost: 1.49 kg se zásobníkem
Délka hlavně: 130 mm
Typ náboje: 9 × 19 mm Parabellum
Kadence: 900 ran/min
Úsťová rychlost: 400 m/s
Maximální dostřel: 100 m

MP7

MP7 je automatická zbraň typu PDW vyráběná firmou Heckler & Koch (H&K), používající munici 4.6 x 30 mm. Byla navržena pro tuto novou ráži, aby vyhověla požadavkům NATO z roku 1989 na automatickou pistoli nebo samopal, který by měl lepší účinek proti obrněným cílům (kevlarové vesty, helmy, ...) než současné modely, které jsou omezeny standardní pistolovou municí. Je to přímý konkurent FN P90, také navržené podle těchto požadavků. Od zavedení do výroby v roce 2001 zbraň prošla čtyřmi úpravami a současná verze je MP7A1. MP7 je navržena jako obranná zbraň jednotlivce (Personal Defense Weapon PDW). Je malá a lehká díky použití polymerů.

Konstruktér: Heckler & Koch
Původ: Německo
Výrobce: Heckler & Koch
Výroba: 2001 - dosud
Hmotnost: 1,8kg bez zásobníku,
Délka hlavně: 180mm   
Typ náboje: 4.6x30mm
Kadence: 950ran/min
Úsťová rychlost: ---
Maximální dostřel:  ---

UMP 45

UMP 45 je samopal vyráběný firmou Heckler & Koch (H&K). UMP byl přijat několika agenturami jako US Customs and Border Protection. Heckler & Koch vyvinul UMP jako nástupce modelu MP5, ačkoli oba jsou stále ve výrobě.

Konstruktér: Heckler & Koch
Původ: Německo
Výrobce: Heckler & Koch
Výroba: 1999 - dosud
Hmotnost: 2,5kg
Délka hlavně:  200mm
Typ náboje:  .45 ACP
Kadence:  ---
Úsťová rychlost: ---
Maximální dostřel:  ---

PP - Bizon

Bizon je 9 mm samopal, vyvinutý v roce 1993 Izhmash týmem inženýrů vedeným Victorem Kalashnikovem (syn známého inženýra Mikhaila Kalashnikova - tvůrce AK-47 a AK-74). Bizon byl vyvinut na žádost ministerstva vnitra (MVD) a je primárně určen pro protiteroristické a donucovací jednotky, které obvykle potřebují rychlé a přesné střelby v CQB. Bizon už není ve výrobě, protože byl nahrazen Vityaz-SN.

Konstruktér: Victor Mikhailovich Kalashnikov, Alexei Dragunov
Původ: Rusko
Výrobce: Izmash
Výroba: 1996 - 2005
Hmotnost: 2,1 kg
Délka hlavně: 195 mm
Typ náboje:  9x18 mm Makarov nebo 9×19 mm Parabellum
Kadence: 650 - 700 ran/min
Úsťová rychlost: 380 m/s
Maximální dostřel: 100 Makarov, 200 m Parabellum

FN P90

FN P90 (zkratka z celého jména Project 90) je označení moderní automatické PDW zbraně, která byla vyvinuta pro posádky vozidel firmou Fabrique Nationale de Herstal na žádost NATO. Zbraň je navržena tak, aby ji mohli používat jak leváci, tak praváci. Z obou stran je tedy více méně symetrická. Využívá náboje 5.7 × 28 mm a naprosto unikátní systém podávání nábojů, které se z plastového zásobníku před podáním do komory otočí o 90 °. Zbraň má velmi atypický tvar, který je navržen pro ideální pohyb bojovníka mezi domy. Tělo zbraně se nachází během útočné pozice u těla střelce, čímž zbraň nepřesahuje jeho postavu. Výhodou je snadná manipulace v členitém terénu a odstranění nebezpečí, že střelec zavadí hlavní o překážku. Na obou stranách hlavně se pak nacházejí střelecké mušky v souvislosti s jejím oboustranným použitím.

Specifické je i držení zbraně, kdy se na něm podílejí obě dvě ruce. Jedna na spoušti a druhá se umístí do připraveného otvoru pro stabilizaci těla zbraně a tedy i hlavně, která je zde umístěna. Prázdné nábojnice odpadávají ze spodní části zbraně, nevyskakují tedy po straně, což umožňuje opět její oboustranné využívání. Na druhou stranu není možno střílet se zbraní položenou spodní stranou k zemi, či k jiné rovině. Nábojnice pak nemají kudy vypadávat ven a zbraň se snadno zasekne. P90 je snadno rozložitelná, čímž se usnadňuje její údržba a případná výměna poškozených částí.

Zbraň je možné vybavit doplňky v podobě tlumiče, kolimátoru, svítilny, či záchytkou na prázdné nábojnice.

Konstruktér: Neznámý
Původ: Belgie
Výrobce: Fabrique Nationale de Herstal
Výroba: 1990 - dosud
Hmotnost: 2,5 kg prázdná, 3 kg nabitá
Délka hlavně: 259 mm
Typ náboje: 5,7 × 28 mm
Kadence: 900 ran/min
Úsťová rychlost: 716 m/s
Maximální dostřel: ---

Diskuze

Zatím žádné komentáře... Buďte první!

Další články